Wolontariat - Jesteś gotowy/a pomóc innym? A może potrzebujesz pomocy wolontariusza? Zgłoś się!

Wolontariat to znacznie więcej niż praca i zaangażowanie w słusznej sprawie. To sposób myślenia o świecie i swojej roli w społeczeństwie, a ponieważ dla każdego z nas ważne bywa coś innego, rodzajów wolontariatu jest mnóstwo.

Warto więc znaleźć ten skrojony na naszą miarę i właśnie na niego się zdecydować! Chcesz podzielić się swoim czasem i umiejętnościami, aby działać na rzecz najbardziej potrzebujących? 

Jako wolontariusz możesz rozwinąć swoje umiejętności, zyskać doświadczenie w pracy, ulepszyć swoje CV, zwiększyć pewność siebie, spotkać wspaniałych ludzi i przede wszystkim przyczynić się do poprawy sytuacji osób i rodzin w naszej gminie.

Jeśli chcesz być częścią naszego wolontariatu i działać w celu poprawy jakości życia – zgłoś się!

MIEJSCE

Wolontariat organizowany jest w placówkach Wsparcia dziennego, Klubach gier i świetlicach funkcjonujących na terenie gminy. W miejscu zamieszkania osób prywatnych wolontariat organizowany wyłącznie za zgodą pracownika GOPS.

DANE KONTAKTOWE POD KTÓRYMI MOŻNA UZYSKAĆ INFORMACJE

Dział Pomocy w Środowisku
Zespół ds. usług pok. 115 lub 102

Koordynator zespołu: Karolina Siemieńczuk: tel. (58) 677 64 61, k.uslugi.ps@gops-wejherowo.pl
Opiekun osoby starszej/koordynator wolontariatu: (58) 677 64 44 lub 533 364 447, usługi.ps@gops-wejherowo.pl
od poniedziałku do piątku w godz. od 7.30 do 15.30

Opiekę nad Wolontariatem sprawuje Pani Barbara Kreft.

UWARUNKOWANIA PRAWNE

Lokalny Wolontariat Opiekuńczy w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Wejherowie działa w oparciu o ustawę z dnia 24.04.2003 r. o działalności pożytku publicznego i wolontariacie (Dz.U.2020.1057 t.j.) art.  42  ust.1 pkt. 3 oraz na podstawie Regulaminu Lokalnego Wolontariatu Opiekuńczego przy Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Wejherowie z dnia 17.10.2019r.

Potrzebujesz wolontariusza……… Skontaktuj się z nami.

 

__Materiały dostępne do pobrania