Sklep Społeczny Za Stołem

Sklep powstał dzięki współpracy Banku Żywności w Trójmieście z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Wejherowie. Punkt ten to innowacyjna forma pomocy, łącząca wsparcie żywnościowe z integracją społeczną. Na półki trafia żywność uratowana przed zmarnowaniem ze sklepów i marketów, a korzystać z niej mogą osoby w trudnej sytuacji życiowej.
CEL PROGRAMU
Udzielenie wsparcia osobom doświadczającym najgłębszych form ubóstwa poprzez udostępnienie pomocy żywnościowej.
FORMA ZAŁATWIENIA SPRAWY
Osoby chętne do skorzystania z pomocy powinny w pierwszej kolejności zgłosić się do budynku GOPS w celu wypełnienia oświadczenia oraz otrzymania skierowania do sklepu.
Żywność wydawana jest w Bolszewie przy ul. Szkolnej 52, we wtorki i piątki w godzinach 13:00–16:00.
WYMAGANE DOKUMENTY
Skierowanie do Sklepu Społecznego.
OPŁATY
Brak.
INFORMACJE DODATKOWE
Kwoty kryterium dochodowego wynoszą: 2328,00 zł dla osoby samotnie gospodarującej oraz 1800,00 zł w przypadku osoby w rodzinie.
Możliwość skorzystania ze Sklepu Społecznego jest pomocą doraźną, dlatego skierowanie można uzyskać maksymalnie cztery razy w roku. Każde skierowanie jest ważne miesiąc.
DANE KONTAKTOWE POD KTÓRYM MOŻNA UZYSKAĆ INFORMACJĘ
Dział Pomocy w Środowisku
Zespół ds. usług: 58 677 64 61, 58 677 64 52
Asystent rodziny: 570-695-563
PODSTAWA PRAWNA
Ustawa z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej. (tj. Dz. U. z 2024 r. poz. 1283).
__Materiały dostępne do pobrania
- Oświaczenie.docx Pobierz