received_3169786983237557.jpeg

W dniach 27 czerwca 2022r. do 22 lipca 2022r., w pięciu sołectwach odbywały się Warsztaty letnie pod hasłem „Zdrowe wybory”, które dzięki działaniom profilaktycznym miały na celu wskazać dzieciom
i młodzieży wybory, których mogą dokonywać każdego dnia. Uczestnicy warsztatów dowiedzieli się co to jest uzależnienie, mogli uzmysłowić sobie, że nie tylko alkohol, narkotyki i papierosy uzależniają, ale również leki, gry komputerowe, telefon, czy nawet zakupy są uzależniające.

Uczestnicy Warsztatów wzięli udział w zajęciach z pierwszej pomocy z ratownikami medycznymi. Przypomnieli sobie jak ważna jest szybka reakcja i wezwanie pomocy. Dzięki zajęciom nauczyli się opatrywania ran, skaleczeń i zabezpieczania złamań. Ponadto wszystkie placówki odwiedzili funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie. Policjanci podkreślali jak ważne jest bezpieczeństwo podczas wakacji, żeby dzieci były widoczne na drodze. Uczestnicy mogli sprawdzić jak wykonuje się odciski palców oraz wsiąść do radiowozu. W kolejnych dniach dzieci brały udział w zajęciach tanecznych, sportowych, sensorycznych, na których robiły gniotki antystresowe i przypinki. Najatrakcyjniejszym wydarzeniem była wycieczka do Sea Parku w Sarbsku. Tam dzieci oglądały pokazy fok kalifornijskich, zwiedzały wrak okręty i poznawały podwodny świat.

t.20220706_121916.jpg

Pliki do pobrania: