GOPS Wejherowo Gmina Wejherowo
 • UWAGA! Przeniesienie siedziby GOPS w Wejherowie

  UWAGA! Przeniesienie siedziby GOPS w Wejherowie

  Czytaj więcej
 • KOMUNIKAT - OGRANICZENIA PRACY W GMINNYM OŚRODKU POMOCY SPOŁECZNEJ W WEJHEROWIE

  KOMUNIKAT - OGRANICZENIA PRACY W GMINNYM OŚRODKU POMOCY SPOŁECZNEJ W WEJHEROWIE

  Czytaj więcej
 • PO WER

  PO WER

  Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wejherowie realizuje projekt pt. „Wdrożenie usprawnień organizacyjnych w Gminny Ośrodku Pomocy Społecznej w Wejherowie”, który jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego (Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój: PRIORYTET II Efektywne polityki publiczne dla rynku pracy, gospodarki i edukacji DZIAŁANIE 2.5 Skuteczna Pomoc Społeczna.
  Czytaj więcej
 • Przetwarzanie danych osobowych

  Przetwarzanie danych osobowych

  Zachęcamy do zapoznania się z klauzulą informacyjną, w której znajdziecie Państwo szczegółowe informacje na temat przetwarzania danych osobowych w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Wejherowie.
  Czytaj więcej
 • PIĄTEK - klientów nie obsługujemy!

  PIĄTEK - klientów nie obsługujemy!

  Przypominamy, że piątek jest dniem pracy wewnętrznej GOPS, w związku z czym w tym dniu klientów nie obsługujemy!
 • 500+

  500+

« powrót  |  2020-11-25

Kampania Białej Wstążki

Kampania Białej Wstążki

 

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wejherowie od niemal 6 lat aktywnie uczestniczy w Kampanii Białej Wstążki. Jest to największa na świecie kampania mająca na celu zatrzymanie przemocy wobec kobiet. Jest ona prowadzona w kilkudziesięciu krajach na całym świecie. Kampania została stworzona przez mężczyzn i jest przede wszystkim do nich skierowana. Ma na celu rozpoczęcie dyskusji na temat przemocy wobec kobiet oraz wspieranie działań na rzecz jej przeciwdziałania. Dzień 6 grudnia 1989 roku upamiętnia wydarzenia, które rozegrały się w Montrealu, kiedy  mężczyzna zamordował na politechnice 14 kobiet, a 13 ranił, twierdząc, że sam nie skończył studiów technicznych, ponieważ – jak tłumaczył – to dziewczyny zabrały mu miejsce na uczelni. W przeciągu zaledwie sześciu tygodni 100 tysięcy mężczyzn w Kanadzie założyło białą wstążkę, podczas gdy wielu innych podjęło debatę na temat przemocy wobec kobiet. W tym samym roku Rząd Kanady ogłosił 6 grudnia Narodowym Dniem Pamięci i Działania w obliczu Przemocy Wobec Kobiet.

 Kampanie „Białej Wstążki” obchodzimy w dniach międzynarodowej kampanii 16 dni przeciwko przemocy ze względu na płeć, która obchodzona jest na całym świecie w dniach od 25 listopada (Międzynarodowy Dzień na Rzecz Eliminacji Przemocy Wobec Kobiet) do 10 grudnia (Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka).

Biorąc pod uwagę obecny czas pandemii i konieczność podejmowania działań zapobiegających rozprzestrzenianie się koronawirusa nie możemy zapomnieć, że dochodzi do globalnego nasilenia przemocy domowej. Ogólnokrajowe obostrzenia skutkują zamknięciem
w domach kobiet i dziewcząt wraz ze sprawcami przemocy i ograniczeniem im łatwego dostępu do instytucji pomocowych. Dlatego przystępujemy do Kampanii Białej Wstążki i organizowanego pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Pomorskiego I POMORSKIEGO TYGODNIA BIAŁEJ WSTĄŻKI  w dniach od 1 -7 grudnia.

W okresie I POMORSKIEGO TYGODNIA BIAŁEJ WSTĄŻKI zaplanowane są następujące działania:

 • ·         na stronie internetowej Fundacji dla Dziecka i Rodziny „Wschodzące Słońce” zamieszczane będą krótkie artykuły na temat różnych aspektów przemocy wobec kobiet,
 • ·         na Instagramie Fundacji dla Dziecka i Rodziny „Wschodzące Słońce”, zamieszczane będą zdjęcia mężczyzn z woj. pomorskiego z przypiętą białą wstążką.

Dlatego zachęcamy wszystkich chętnych mężczyzn z terenu Gminy Wejherowo do aktywnego włączenia się do akcji. W załączeniu znajduje się zaproszenie do przypięcia w tym czasie białej wstążki i przesłania wykonanego przez siebie zdjęcia na adres mailowy Fundacji „Wschodzące Słońce”  fundacja@wschodzaceslonce.pl

Pamiętajmy, że noszenie białej wstążki jest symbolem sprzeciwu wobec przemocy stosowanej przez mężczyzn wobec kobiet, a także osobistym zobowiązaniem noszącego ją mężczyzny, że nigdy nie będzie stosować, akceptować lub milczeć na temat przemocy wobec kobiet.

 

1. Zaproszenie do udziału w Pomorskim Tygodniu Białej Wstążki


 

 

 

 

Do pobrania: